Аз също се занимавам с музика и свирене на пиано и ми беше изключително интересно да изгледам филма. Почувствах отчаяността на малкия Реджи, когато родителите му спореха пред него и не се интересуваха от чувствата му и като че ли само баба му му съчувстваше. Само музиката придаваше смисъл на живота му и той реши да приеме това и да ѝ се отдаде изцяло. Имаше истински талант и щом завърши Кралската музикална академия, той започна да свири в заведения и да забавлява хората. Там обаче му се разкриха някои от изкушенията, които достигат голяма част от звездите днес, но той беше твърде самонадеян да ги избегне и с това започнаха проблемите му като възрастен.
В крайна сметка Елтън разбра, че върви по грешен път и макар и леко късно, накрая все пак победи стихиите си и гордостта си. И какво разбра той: Със славата и феновете идват и отговорностите. Винаги по пътя ти ще има изкушения и препятствия, но трябва да се научиш да ги заобикаляш, защото иначе ще съжаляваш за грешните избори. Малко звезди знаят това и живеят добре, защото и те са добри. Липсата на любов в семейството от една страна направиха Елтън такъв, какъвто той не искаше и не трябваше да става. После разбра, че от изборите ни зависи какво ще стане с нас и дали ще бъдем обичани и че има истински приятели до себе си, които той отблъсна, но накрая си върна.Филмът ме накара да се замисля за отговорностите на звездите, защото хората по принцип малко или много, да го наречем, ги „обожествяват“ и не си дават сметка, че и те са хора като нас и си имат своите проблеми и радости. Когато се изкушаваш да направиш нещо и знаеш, че това няма да доведе до нищо добро и само ще нахрани за малко твоето его, просто не го прави, защото няма смисъл дори да размишляваш върху това. Някои неща са принципни и или са правилни, или не са. Или ще ти донесат истинско щастие, или кратко такова, но фалшиво, или нищо няма да ти дадат.
Нищо на този свят не е лесно, който и да си – дали ще си обикновен гражданин или световноизвестен, дали имаш или нямаш власт, слава и пари. Един филм трябва да „говори“ на зрителя и да му напомня обикновени житейски уроци, които всъщност всички трябва да знаем и разбираме. А филма „Рокетмен“ е точно такъв.
Авторът на текста, Симеон Иванов, (12 г) е възпитаник на киношкола „Братя Люмиер“ – Общински детски комплекс - Варна. Ученик от СУ „Гео Милев“ – Варна.