ี ufabet 168ี ufabet 356ี ufabet 365ี ufabet 7777ี ufabet 88ี ufabet 888ี ufabet 911ี ufabet 999ี ufabet coี ufabet ทาง เข้าี ufabet007ี ufabet168ี ufabet1688ี ufabet356ี ufabet369ี ufabet6666ี ufabet777ี ufabet8ี ufabet88ี ufabet888ี ufabet88888ี ด ฟ 191ี ด ฟ 365ี ทีเด็ดี ทีเด็ด บอลี ทีเด็ด บอล ชุดี ทีเด็ด บอล วัน นี้ „Шекспир като улично куче“ – Съдбата има други планове - kinoto.bg

Оказа се, че вторият филм на актьора – кинорежисьор Валери Йорданов не страда от прословутия комплекс: втората работа да е по-слаба от дебюта. В нашите среди често се казва, че дебютът е съвкупност от чистотата и най-силната енергия, която подтиква да разкажеш една история, а вторият филм често е вторичен спрямо подбудите и мечтите на автора. Може би е така, но с „Шекспир като улично куче“ Валери Йорданов показа как трябва да се прави съвременно кино за всеки, с идеята филмът да не е обикновеното развлекателно занимание, а разбираемо ИЗКУСТВО, защото „Шекспир като улично куче“ дълбае в трудни теми-не всеки иска да гледа филм за проблемни младежи с разбити семейства, където властват законите на улицата. Но при „Шекспир като улично куче“ има много фактори, които превръщат историята в майсторски, оставящ ни без дъх филм.

Прекрасни актьорски постижения, динамика на разказа, в съчетание с точното операторско око и умелата монтажна ръка-всички компоненти присъстват, за да сме в кино салона на „Шекспир като улично куче“. На вашето внимание предлагаме ревюто на Ева Павлова, възпитаник на кино школа „Братя Люмиер“ – Общински детски комплекс, Варна с впечатления от филма.

Елица Матеева, художествен ръководител на кино школа „Братя Люмиер“.

DSC_1532.jpg

Фразата ,,Да бъдеш или да не бъдеш“ от пиеасата ,,Хамлет“ на Шекспир се е превърнала във философия на съществуването, тя може да бъде навсякъде, дори й на улицата. Този филм ни среща с един седемнадесет годишен Шекспир израснал в краен квартал.

Главният герой мисли, че знае всичко, което му е нужно, но по-късно разбира, че не трябва да знае всичко това. Той има два таланта – бокс и театър, и трябва да избере с кой от тях да продължи живота си и как да спаси живота на най-близкия си човек. Новият филм на Валери Йорданов, ни дава един от възможните отговори.

Валери Йорданов е роден през 1974 г. в София. От 1992 г. до 1996 г. следва в НАТФИЗ „Кр. Сарафов“, в класа на проф. Стефан Данаилов. Там завършва и магистърска степен „Актьорско майсторство за драматичен театър“. През 2009 г. е сценарист и прави своя режисьорски дебют, заедно с Иван Владимиров, с филма „Кецове“. Филмът му е избран на фестивалите в Карлови Вари, Манхайм и награден на Московския филмов фестивал. Избран е от Европейската филмова академия и е българското предложение за „Оскар“ за 2012 година.

DSC_4866.jpg

„Шекспир като улично куче“ спечели шест награди на 40-ия юбилеен фестивал на българския игрален филм "Златна роза": награда за режисура, за сценарий, за най-добър филм на младежкото жури на фестивала, награда на Съюза на българските филмови дейци и тази на Община Варна. Валери Йорданов ни въвежда в действителност, с която се сблъскваме ежедневно. Сблъсква ни с трудните срещи на оформящия се АЗ, чийто статус е неясен, защото всичко е въпрос на оцеляване, особено ако живееш на улицата. Финалът „говори“, че нищо не е предвидимо и това, което ще се случи въпреки намеренията ни, въпреки опита ни да бъдем човеци - там, някъде отвъд нас Съдбата има други планове.

Ева Павлова – първа езикова гимназия - Варна, 9-ти клас, кино школа „Братя Люмиер“

DSC_1490.jpg